Get Adobe Flash player

عضویت در خبرنامه

اخبار و آموزشهای حسابداری را در ایمیل خود دریافت کنید...

تبلیغات

تبلیغ در ایرانحسابدار

ورود کاربران

اخبار اقتصادی

RSS

حاضرین در سایت

ما 107 مهمان آنلاین داریم

امروز

یکشنبه, 02 مهر 1396
خانه آموزش آموزشهای عمومی حسابداران ۱۰ نکته بسیار مهم برای انتخاب دوره آموزشی

اطلاعیه های ایران حسابدار ...

- به کانال تلگرام ایرانحسابدار بپیوندید و از آموزشها بر روی موبایل استفاده کنید.

https://telegram.me/iranhesabdari

- با ثبت ایمیلتون در بخش خبرنامه از آخرین اخبار و آموزش ها مطلع شوید.

میانگین امتیار کاربران: / 0
ضعیفعالی 

یک دوره آموزشی کاربردی مانند  یک نیروی انسانی خوب در یک شرکت  بر روند کار تاثیر کار بوده و می تواند به پیشرفت فراگیر کمک کند. البته نکته مهم اینجاست که فهم و توان استفاده کننده از این دوره ها هم بسیار مهم است . متاسفانه برخی از دوستان کارگاه را مانند یک عامل تضمینی برای موفقیت خود می بینند و اصل باوررا زیر سوال می برند. اگر چه یک دوره اموزشی خوب تاثیرات خوبی برای شما دارد ولی نحوه استفاده از آن و در نظر گرفتن یک سری از پارامترها به مراتب بسیار موثر تر خواهد بود .

 

مهمترین عواملی که می تواند در انتخاب یک دوره اموزشی کارآمد تاثیر داشته باشند به شرح زیر می باشند :

 

اول اینکه هدف خودتون رو بصورت خیلی دقیق مشخص کنید . یعنی اینکه با شرکت در این کارگاه آموزشی چه هدفی را دنبال می کنید .

 

دوم ، انگیزه و منفعت خودتان را از شرکت در این رویدادها در نظر بگیرید ، خیلی مهمه که بدونید شرکت کردن در این کارگاه های آموزشی چه نفعی برای شما داره و چقدر شما رو به هدفتون نزدیک میکنه ، وقتی فهمیدید مطمئن باشید انگیزه لازم را بدست می آورید .

 

سوم اینکه برای خودتان هزینه یابی کنید ، اگر این مورد را خوب آنالیز کنید اونوقت دست و دلتان برای پول دادن مشخص خواهد شد . منظورم این است که با توجه به دو مورد اول وقتی ارزش دوره آموزشی و انگیزه لازم برای شما بطور شفاف ایجاد شد ، دیگر هزینه کردن و خرج کردن برای این دوره برای شما مسئله ای ندارد .

 

چهارمین مسئله این است که انتخاب درست را انجام دهید تا بعداً پشیمان نشوید ، خیلی از دوستان بعد از اینکه یک دوره خیلی خوب را هم شرکت می کنند نتیجه نمی گیرند و احساس پشیمانی می کنند . خوشبختانه الان موسسات و برگزار کنند ه ها یک شرح کلی به همراه سرفصل ها و مطالب که قرار است ارائه کنند را اعلام می کنند .

 

پنجمین مورد در راستای مورد چهارم قراردارد ، خودتان را گول نزنید ، یعنی اینکه با انتخاب درست از یک محل معتبر و تحقیق در مورد آن به همراه هدف ، انگیزه ، هزینه و همه اینها می توانید بهترین کارگاه آموزشی را انتخاب نمایید .

 

ششمین موضوع که باید در نظر داشته باشید مدرس کارگاه است ، بازهم این یکی از نکات خیلی مهمه ، مدرس همه چی تموم کارگاست . یعنی همه مواردی که گفتم بستگی به نوع مدرس و استاد کارگاه آموزشی دارد . سوابق و تحقیق در مورد موضوعاتی که مدرس قصد تدریس کارگاه را دارد خیلی می تواند به شما کمک کند .

 

هفتمین مرحله که باید بدانید اگر قبلاً دوره ای از این کارگاه برگزار شده حتماً ویدئوی آنهم روانه بازار گردیده است ، با هزینه کمتر خریداری کنید و اگر مفید بود حتماً شرکت کنید و اگر هم برای بار اول در حال برگزاری است آیتم هایی که در قسمتهای قبل گفتم را رعایت کنید.

 

هشتم ، دیگر خود شما هستید که تعیین کننده اید ، منظور این است که وقتی در کارگاه حاضر شدید ۶ تا هواس دیگه هم قرض کنید و بخوبی به مباحث و اسلایدها و توضیحات مدرس دقت کنید و بعد از کلاس هم فایل ضبط شده را در همان روز مرور کنید .
• مرحله نهم اینکه حالا باید بخوبی از کارگاهی شرکت کردید بهره برداری کنید ، و بالاخره یک سرو گردن از کسانی که در این دوره ها شرکت نکردند بالاتر باشید ، شاید بزودی خود شما یکی از برگزار کننده های این دوره ها شوید .

 

• و آخرین موردی که باید در نظر داشته باشید این است که در این کارگاه ها به دنبال نوع مدرک و یا گواهی معتبر نباشید ، البته این یکی از آیتم های مهم برای کارگاه های آموزشی است ولی من به شما پیشنهاد میکنم که اول نوع کارگاه و هدف شما از شرکت در اون برای شما مهم باشه تا نوع مدرک و تعداد ساعتی که در گواهینامه کارگاه می نویسند .

منبع:پرشین حساب