Get Adobe Flash player

عضویت در خبرنامه

اخبار و آموزشهای حسابداری را در ایمیل خود دریافت کنید...

تبلیغات

تبلیغ در ایرانحسابدار

ورود کاربران

اخبار اقتصادی

RSS

حاضرین در سایت

ما 134 مهمان آنلاین داریم

امروز

یکشنبه, 02 مهر 1396
خانه آموزش حقوق و دستمزد تبدیل فایل دیسکت بیمه تامین اجتماعی به فایل متن خواندنی

اطلاعیه های ایران حسابدار ...

- به کانال تلگرام ایرانحسابدار بپیوندید و از آموزشها بر روی موبایل استفاده کنید.

https://telegram.me/iranhesabdari

- با ثبت ایمیلتون در بخش خبرنامه از آخرین اخبار و آموزش ها مطلع شوید.

میانگین امتیار کاربران: / 22
ضعیفعالی 

پس از تهیه دیسکت بیمه همیشه این مشکل وجود داشت که به علت ساختار فایل تهیه شده برای دیسکت تامین اجتماعی ، امکان مشاهده محتوای داخل فایل میسر نبود و پس از ارسال دیسکت به اداره تامین اجتماعی ، گاها بدلیل اشتباهات کوچک، دیسکت برگشت می شد. شما بعد از مطالعه این سند می توانید، قبل از ارسال فایل دیسکت بیمه آن را بررسی و اشکالات احتمالی را بررسی و رفع نموده و سپس دیسکت را ارسال نمائید.

ابزارهای مورد نیاز :

  1. برنامه FoxPro
  2. برنامه CPCnvrt

مراحل کار :

  1. آماده سازی فایل دیسکت بیمه : ابتدا از سیستم حقوق منوی گزارشات زیر برنامه گزارشات آماده و توسط برنامه دیسکت بیمه تامین اجتماعی ، فایل دیسکت را آماده می کنیم.

  1. بازکردن فایل تهیه شده با FoxPro : برنامه فاکس پرو را باز می کنیم و از منوی File و گزینه Open مسیر فایل دیسکت بیمه ساخته شده را می دهیم. برای راحتی کار، فایل را در روت یکی از پارتیشن های کامپیوتر کپی می کنیم.

  1. تبدیل فایل DBF ساخته شده به متن : از منوی ذکر شده گزینه Copy To… را انتخاب می کنیم.

و از پنجره باز شده بر روی دکمه TYPE کلیک نموده و گزینه Delimited With Commas را انتخاب کنید و بر روی گزینه Save As ... کلیک می کنیم و مسیر ذخیره سازی فایل را اتخاب می کنیم و دکمه Ok را می زنیم.

اگر فایل ساخته شده را باز کنید، فیلدهای فارسی خوانا نمی باشد و باید در یک مرحله بعد آنرا به متن فارسی قابل خواندن تبدیل کنیم.

  1. 4. تبدیل فایل تبدیل شده به متن قابل خواندن: از مسیر اجرای برنامه حقوق (EXE) به شاخه Tools مراجعه و برنامه CPCnvrt را اجرا می کنیم.

در قسمت Source  مسیر فایل تبدیل شده در قسمت قبل را انتخاب نموده و در قسمت Destination مسیری که می خواهیم فایل نهائی در آنجا ساخته شود را وارد می کنیم و بر روی دکمه Start کلیک می کنیم.

کار تمام است و اگر فایل ساخته شده نهائی را باز کنید متن های داخل آن قابل خواندن می باشد و می توانید ابتدا فایل های دیسکت ساخته شده را کنترل نموده و بعد از بررسی به بیمه ارسال نمائید.

برای دانلود کلیه مستندات و نرم افزارهای مورد نیاز تهیه دیسکت بیمه کلیک کنید

http://shop.sadda.ir/product.php?id_product=292