Get Adobe Flash player

عضویت در خبرنامه

اخبار و آموزشهای حسابداری را در ایمیل خود دریافت کنید...

تبلیغات

تبلیغ در ایرانحسابدار

ورود کاربران

اخبار اقتصادی

RSS

حاضرین در سایت

ما 164 مهمان آنلاین داریم

امروز

یکشنبه, 02 مهر 1396
خانه حسابداری آژانسهای مسافرتی

اطلاعیه های ایران حسابدار ...

- به کانال تلگرام ایرانحسابدار بپیوندید و از آموزشها بر روی موبایل استفاده کنید.

https://telegram.me/iranhesabdari

- با ثبت ایمیلتون در بخش خبرنامه از آخرین اخبار و آموزش ها مطلع شوید.

میانگین امتیار کاربران: / 3
ضعیفعالی 

در یک سری پادکست آموزشی، قسمت های مختلف سیستم نرم افزاری حسابداری آژانس های مسافرتی فراسو، مزایا و مقایسه آن با سایر نرم افزارهای دیگر بازار را به اجمال برایتان معرفی خواهیم نمود.

با ما همراه باشید ...

نظرات و انتقاداتتون رو در خصوص آموزش ها از آدرس آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسکریپت دارید با ما در میان بگذارید.جهت فروش تور به صورت پکيج، ابتدا بايد پکيج تور را در سيستم معرفي کنيد. به اين منظور ابتدا بر روي آيکون "فروش پکيج تور" کليک کنيد تا برنامه فروش پکيج تور باز شود. (تصوير 1-1)

تصوير 1-1

در اين برنامه از منوي مديريت پکيجهاي تور، گزينه "معرفي پکيجهاي تور" را انتخاب کنيد. (تصوير 1-2)

تصوير 1-2

با باز شدن پنجره معرفي پکيجهاي تور، فهرستي از پکيجهاي تعريف شده در سيستم به شما نشان داده مي شود. (تصوير 1-3)

تصوير 1-3

اگر مي خواهيد اطلاعات يک پکيج موجود را ويرايش کنيد، ابتدا آن را انتخاب کنيد و سپس دکمه "اصلاح" را بزنيد. (تصوير 1-4)

تصوير 1-4

به اين ترتيب پنجره اصلاح پکيج تور باز مي شود و شما مي توانيد اطلاعات مربوط به پکيج مزبور را اصلاح کنيد. (تصوير 1-5)

تصوير 1-5

پس از انجام اصلاحات، دکمه "ذخيره" را بزنيد.

اگر مي خواهيد يک پکيج تور جديد در سيستم ايجاد کنيد، دکمه "ايجاد" را بزنيد تا فرم ايجاد پکيج تور برايتان باز شود. (تصوير 1-6)

تصوير 1-6

فرم ايجاد پکيج تور از فيلدهاي: نوع سفر، کد تور، عنوان تور، کد حساب درآمد، کد حساب هزينه تخفيف و کد حساب برگشت درآمد تشکيل شده است. (تصوير 1-7)


تصوير 1-7

نکته: پر کردن فيلدهاي: نوع سفر، کد تور و عنوان تور براي ايجاد يک پکيج تور الزامي است.

نکته: کد تور در سيستم نبايد تکراري باشد.

براي تعيين کد حسابهاي درآمد، هزينه تخفيف و برگشت درآمد، بايد دکمه کنار فيلد مربوط را بزنيد. با اين کار پنجره جستجو در سر فصلهاي حساب باز شود. (تصوير 1-8)

تصوير 1-8

براي پيدا کردن سرفصل حساب از فيلدهاي جستجو مي توانيد استفاده کنيد. براي ديدن کد حسابهاي معين يک حساب کل، ابتدا حساب کل مورد نظر را انتخاب کنيد.  سپس کليد Enter را بزنيد يا بر روي حساب مزبور دوبار کليک کنيد. (تصوير 1-9)

تصوير 1-9

در هر سطحي اگر بخواهيد سرفصلي را انتخاب کنيد، ابتدا بايد آن را انتخاب کنيد و سپس کليدهاي Ctrlو Enter را باهم بزنيد.

اگر مي خواهيد کد حسابهاي تفضيل1 يک حساب معين را باز کنيد، مي توانيد بر روي آن دو بار کليک کنيد يا پس از انتخاب آن حساب، کليد Enter را بزنيد. (تصوير 1-10)

تصوير 1-10

به همين ترتيب با انتخاب کد حساب تفضيل1 مورد نظر و زدن کليد Enter يا دو بار کليک بر روي آن، کد حسابهاي تفضيل2 مربوط به آن حساب باز مي شود.

اگر در سطح آخر سرفصل انتخابي باشيد، با زدن کليد Enter يا دو بار کليک کردن به فرم ايجاد پکيج تور باز مي گرديد و کد حساب سرفصل مزبور در فيلد کد حساب درج خواهد شد. (تصوير 1-11 و تصوير 1-12)

تصوير 1-11

تصوير 1-12

روش تعيين کد حساب هزينه تخفيف و کد حساب برگشت درآمد نيز به همين ترتيب است.

پس از تکميل اطلاعات فرم ايجاد پکيج تور، دکمه "ذخيره" را بزنيد تا پکيج تور در سيستم ثبت شود. (تصوير 1-13)


تصوير 1-13

پس از ايجاد پکيج تور، سيستم به شما پيغامي مبني بر ذخيره اطلاعات در سيستم مي دهد. (تصوير 1-14)

تصوير 1-14

با زدن دکمه OK، پنجره مزبور بسته مي شود.

به اين ترتيب پکيج تور در سيستم ايجاد مي شود. (تصوير 1-15)

تصوير 1-15

پايان

میانگین امتیار کاربران: / 1
ضعیفعالی 


پس از معرفي تور در سيستم، مي توان اقدام به فروش تور کرد. براي اين کار ابتدا از منوي فروش تور، ثبت نام تور را انتخاب کنيد. (تصوير 3-1)


تصوير 3-1

پنجره سيستم فروش هتل و تور برايتان باز مي شود. (تصوير 3-2)

پس از ثبت قرارداد چارتر هتل در سيستم، براي فروش تور بايد تور در سيستم معرفي شود. ابتدا بر روي آيکون فروش تور کليک کنيد تا برنامه فروش تور باز شود. (تصوير 2-1)


تصوير 2-1

سپس از منوي مديريت تور، "معرفي تور" را انتخاب کنيد. (تصوير 2-2)

به منظور فروش تور در سيستم، ابتدا بايد اطلاعات قرارداد چارتر هتل در سيستم ثبت شود. به اين منظور ابتدا آيکون "قراردادها" را انتخاب کنيد. (تصوير 1-1)

تصوير 1-1

سپس از منوي قرارداد چارتر هتل و پلان، "ثبت قرارداد چارتر هتل" را انتخاب کنيد. (تصوير 1-2)

تصوير 1-2

پنجره ثبت قراردادهاي چارتر هتل در تصوير 1-3 نشان داده شده است.

تصوير 1-3

اگر بخواهيد فهرستي از قراردادهاي موجود در سيستم را ببينيد، کافي است پس از مشخص کردن محدوده جستجو بر اساس شماره ثبت قرارداد يا بر اساس تاريخ تنظيم قرارداد، دکمه "جستجو" را بزنيد. پس از باز شدن فهرست قراردادها، قرارداد مورد نظر را انتخاب کنيد و دکمه "اصلاح" را بزنيد. (تصوير 1-4)

تصوير 1-4

براي ايجاد يک قرارداد جديد، در پنجره ثبت قراردادهاي چارتر هتل دکمه "ايجاد" را بزنيد. (تصوير 1-5)

تصوير 1-5

به اين ترتيب فرم ثبت اطلاعات قرارداد چارتر هتل باز مي شود. (تصوير 1-6)

تصوير 1-6

همانطور که ملاحظه مي کنيد، اين فرم از دو صفحه تشکيل شده است که عبارتند از: قرارداد چارتر هتل و پلان هتل. ابتدا اطلاعات قرارداد هتل را در سيستم ثبت کنيد.

نکته: درج اطلاعات نام هتل طرف قرارداد، شماره قرارداد، تاريخ تنظيم قرارداد، تاريخ شروع قرارداد و تاريخ پايان قرارداد الزامي است.

توجه کنيد که وضعيت قرارداد نيز فعال باشد.

جهت وارد کردن نام هتل، بايد کد مشتري مربوط به هتل را وارد کنيد. اگر کد مزبور را بخاطر نداريد کافي است دکمه کنار فيلد را بزنيد تا فهرست طرف حسابهاي ثبت شده در سيستم باز شود. سپس هتل مورد نظر را پيدا کنيد و بر روي آن دوبار کليک کنيد. (تصوير 1-7)

تصوير 1-7

پس از تکميل اطلاعات اين صفحه، بر روي عنوان صفحه پلان هتل کليک کنيد تا اين صفحه باز شود. (تصوير 1-8)


تصوير 1-8

اگر بدون تکميل اطلاعات پلان هتل دکمه ذخيره را بزنيد، سيستم پيغامي جهت اطمينان از ذخيره اطلاعات بدون درج اطلاعات اتاقهاي هتل ظاهر مي کند. (تصوير 1-9)


تصوير 1-9

اگر در اين حالت دکمه Yes را بزنيد، کار ثبت قرارداد چارتر هتل به پايان مي رسد.

اگر مي خواهيد اطلاعات پلان هتل را وارد کنيد، دکمه No را بزنيد.

اطلاعات پلان هتل عبارتند از کد اتاق، طبقه، تعداد تخت، تعداد کف خواب، تلفن، تيپ اتاق و امکانات. اين اطلاعات به صورت يک جدول در صفحه پلان هتل نمايش داده مي شود. (تصوير 1-10)

تصوير 1-10

جهت تکميل اطلاعات جدول مزبور بايد از قسمت بالاي صفحه استفاده کنيد. ابتدا کد اتاق، طبقه اي که اتاق در آن واقع است و تعداد تختهاي اتاق را درج کنيد. سپس تيپ اتاق را تعيين و امکانات اتاق را نيز با تيک زدن مشخص کنيد(تصوير 1-11)

تصوير 1-11

نکته: توجه کنيد وارد کردن اطلاعات: کد اتاق، طبقه، تعداد تخت، تعداد کف خواب و تيپ اتاق ضروري است.

با زدن دکمه "تيک" اطلاعات درج شده در فيلدها  به جدول منتقل مي شود.(تصوير 1-12)

تصوير 1-12

اگر بخواهيد به صورت گروهي ايجاد اتاق کنيد، پس از درج اطلاعات کد اتاق، طبقه، تعداد تخت، تعداد کف خواب، تلفن، تيپ اتاق و امکانات، تعداد اتاقهايي را که مي خواهيد به صورت گروهي ايجاد کنيد وارد کنيد و سپس دکمه "ايجاد گروهي اتاق" را بزنيد. (تصوير 1-13)

تصوير 1-13

بنابراين به تعدادي که مشخص کرده ايد و به ترتيب از شماره اتاقي که مشخص کرده ايد در جدول اتاق ثبت مي شود. (تصوير 1-14)

تصوير 1-14

اگر بخواهيد اطلاعات يک اتاق را از جدول حذف کنيد، کافي است پس از انتخاب اتاق مورد نظر دکمه "ضربدر" را بزنيد. (تصوير 1-15)

تصوير 1-15

اگر مي خواهيد اطلاعاتي در جدول ثبت کرده ايد به فيلدها برگردد، پس از انتخاب رديف مورد نظر دکمه "فلش بازگشت" را برنيد. پس از تکميل اطلاعات پلان هتل دکمه ذخيره را بزنيد تا اطلاعات قرارداد چارتر هتل در سيستم ثبت شود. (تصوير 1-16)

تصوير 1-16

پايان

پس از ثبت قرارداد پرواز چارتر، باید مسیر پرواز چارتر نیز در سیستم ثبت شود. به این منظور در برنامه قراردادها، "ثبت مسیرهای پروازهای چارتر" را از منوی قرارداد پروازهای چارتر انتخاب می کنیم. (تصویر 2-1) alt تصویر 2-1 پنجره معرفی مسیر، روز، ساعت، ظرفیت و قیمت بلیط قراردادهای چارتر در تصویر 2-2 نمایش داده شده است. alt تصویر 2-2 با زدن دکمه جستجو، فهرست قراردادهای چارتر به نمایش در می آید. اگر بخواهید اطلاعات مسیر پرواز یک قرارداد را اصلاح کنید، باید ابتدا آن را انتخاب کرده، دکمه اصلاح را بزنید. (تصویر 2-3) alt تصویر 2-3 برای ایجاد مسیر پرواز چارتر جدید، در پنجره معرفی مسیر دکمه "ایجاد" را بزنید. (تصویر 2-4) alt تصویر 2-4 با زدن این دکمه پنجره ایجاد که در تصویر 2-5 نشان داده شده است باز می شود. alt تصویر 2-5 در این پنجره باید شماره ثبت قرارداد چارتر، مدت پرواز، نوع مسیر، فرودگاه مبداء و فرودگاه مقصد را مشخص کنید. همچنین در صورتی که مسیر یکسره باشد، باید گزینه ایجاد یکسره را انتخاب کنید. اگر شماره قرارداد را بخاطر ندارید می توانید با زدن دکمه کنار فیلد، فهرست قراردادها را باز کنید و قرارداد مورد نظر را انتخاب کنید. (تصویر 2-6) alt تصویر 2-6 پس از تکمیل اطلاعات فوق، دکمه عملیات را بزنید تا فرم ثبت اطلاعات پرواز چارتر و ثبت قیمت باز شوند. (تصویر 2-7 و 2-8) alt تصویر 2-7 alt تصویر 2-8 در جدول اطلاعات پرواز کامل کردن شماره پرواز، ساعت پرواز و ظرفیت پرواز ضروری است. در جدول قیمت نیز کلاس سنی بلیط باید تعیین شود. پس از تکمیل اطلاعات دکمه ذخیره را بزنید تا مسیر پرواز چارتر در سیستم ثبت شود. (تصویر 2-9) alt تصویر 2-9 در انتها سیستم به شما پیغام می دهد که مسیر پرواز ثبت شده است. (تصویر 2-10) alt تصویر 2-10 با اتمام کار شما می توانید با زدن دکمه "خروج" از پنجره های این برنامه خارج شوید. (تصویر 2-11) alt تصویر 2-11

 

  • به منظور فروش بلیط چارتر باید قرارداد پروازهای چارتر در سیستم ثبت شود. برای این کار ابتدا آیکون "قراردادها" را در پنجره اصلی انتخاب کنید. (تصویر 1-1)

alt

 

تصویر 1-1

  • به این ترتیب برنامه قراردادها برایتان باز می شود. (تصویر 1-2)
میانگین امتیار کاربران: / 3
ضعیفعالی 

جهت افتتاح و تعریف حساب بانکی جدید در نرم افزار فراسو، بایستی در ابتدا از مسیر حسابداری←اطلاعات پایه←سرفصلهای حساب برای هر بانک حسابهای زیر را باز می کنیم:

  • بانک ***شعبه***جاری***(از گروه موجودی نقد و بانک)
  • اسناد در جریان وصول بانک***شعبه***جاری***(از گروه اسناد دریافتنی)
  • اسناد پرداختنی بانک***شعبه***جاری***(از گروه اسناد پرداختنی)
در انتها از مسیر خزانه داری←اطلاعات پایه←معرفی حسابهای بانکی(جاری) با زدن دکمه ایجاد، سرفصلهای تعریف شده در قسمت بالا را در فرم مربوطه تکمیل می کنیم.

معرفی کلی نرم افزار و ویژه گیهای آن   


شروع کار با سیستم


 

تنظیم اطلاعات پایه چارتری 


ایجاد یک قرارداد چارتری 


فروش بلیط چارتر  


قرارداد با هتل   


واچر                


فروش پکیج تور


سلز هواپیمائی


صندوق            


اسناد حسابداری


خزانه داری       


 

آموزش نصب نرم افزار