Get Adobe Flash player

عضویت در خبرنامه

اخبار و آموزشهای حسابداری را در ایمیل خود دریافت کنید...

تبلیغات

تبلیغ در ایرانحسابدار

ورود کاربران

اخبار اقتصادی

RSS

حاضرین در سایت

ما 87 مهمان آنلاین داریم

امروز

یکشنبه, 02 مهر 1396
خانه حسابداری آژانسهای مسافرتی فروش تور فروش تور

اطلاعیه های ایران حسابدار ...

- به کانال تلگرام ایرانحسابدار بپیوندید و از آموزشها بر روی موبایل استفاده کنید.

https://telegram.me/iranhesabdari

- با ثبت ایمیلتون در بخش خبرنامه از آخرین اخبار و آموزش ها مطلع شوید.

میانگین امتیار کاربران: / 1
ضعیفعالی 


پس از معرفي تور در سيستم، مي توان اقدام به فروش تور کرد. براي اين کار ابتدا از منوي فروش تور، ثبت نام تور را انتخاب کنيد. (تصوير 3-1)


تصوير 3-1

پنجره سيستم فروش هتل و تور برايتان باز مي شود. (تصوير 3-2)


تصوير 3-2

ابتدا نوع تور و تاريخ فروش تور را مشخص کنيد. سپس دکمه "جستجو" را بزنيد تا فهرست تور هاي موجود در سيستم که با مشخصات تعيين شده مطابقت دارند براي شما به نمايش درآيد. (تصوير 3-3)

تصوير 3-3

اگر بخواهيد شرايط جستجو را عوض کنيد و جستجوي جديد انجام دهيد، بايد ابتدا دکمه "تغيير شرايط مشاهده" را بزنيد. سپس مشخصات جديد را تعيين و دکمه جستجو را بزنيد.

براي ادامه کار فروش يک تور، بر روي آن دو بار کليک کنيد تا به سطح بعدي برويد. (تصوير 3-4)

تصوير 3-4

سطح دوم وضعيت فروش تور را اعم از تاريخ هاي حرکت، تعداد تخت مانده، نوع اتاق و ظرفيت نشان مي دهد. (تصوير 3-5)

تصوير 3-5

در اين سطح شما مي توانيد اقدام به فروش کنيد. ابتدا رديف مربوط به تاريخ حرکت مورد نظر را انتخاب کنيد. سپس دکمه "فروش" را بزنيد. به اين ترتيب فرم فروش تور براي شما باز مي شود. اين فرم از دو صفحه: مشخصات اصلي و مشخصات تکميلي تشکيل شده است. (تصوير 3-6)

تصوير 3-6

در اين مرحله ابتدا تاريخ شروع اقامت و تاريخ پايان اقامت را وارد کنيد. مدت اقامت براساس تاريخهايي که شما وارد کرده ايد، محاسبه مي شود.

نکته: تاريخ پايان اقامت نبايد قبل از تاريخ شروع اقامت باشد. اگر به اشتباه تاريخ پايان اقامت قبل از تاريخ شروع اقامت درج شود، سيستم به شما هشدار مي دهد. (تصوير 3-7)

تصوير 3-7

پس از درج تاريخ شروع و پايان اقامت، اطلاعات صفحه (Tab Page) مشخصات اصلي را وارد کنيد.

در اين صفحه ابتدا صادر کننده واچر را مشخص کنيد. براي اين کار بايد کد شخص صادر کننده واچر وارد شود. (تصوير 3-8)


تصوير 3-8

اگر کد شخص صادر کننده واچر را به خاطر نداريد، مي توانيد دکمه کنار فيلد را بزنيد تا فهرست واحد فروش برايتان باز شود. (تصوير 3-9)

تصوير 3-9

سپس بر روي رديف مربوط به شخص صادر کننده واچر دوبار کليک کنيد. به اين ترتيب کد مربوط به وي در فيلد درج مي شود. (تصوير 3-10)

تصوير 3-10

مراحل تعيين تعهد کننده مانند تعيين صادر کننده است.

سپس شماره واچر را درج کنيد. اگر واچر به صورت الکترونيکي صادر مي شود، کافي است تيک گزينه (e-Voucher) را بزنيد. (تصوير 3-11)

تصوير 3-11

در غير اين صورت بايد شماره واچر را درج کنيد.

نکته: اگر شماره واچر درج شده در بين شماره واچرهاي تعريف شده در سيستم نباشد، سيستم به شما پيغامي مبني بر عدم تطابق شماره واچر با شماره واچرهاي مصرف نشده سيستم مي دهد و جلوي ثبت شماره واچر را مي گيرد. (تصوير 3-12)


تصوير 3-12

با زدن دکمه کنار فيلد شماره واچر، شما مي توانيد فهرستي از شماره واچرهاي سيستمي را که مصرف نشده اند مشاهده کنيد. (تصوير 3-13 و 3-14)

تصوير 3-13

تصوير 3-14

با استفاده از دکمه هاي مربوط مي توانيد در بين صفحات حرکت کنيد و شماره واچر مورد نظر را بيابيد. سپس بر روي آن دو بار کليک کنيد. به اين ترتيب شماره واچر در فيلد مربوط درج مي شود. (تصوير 3-15)

تصوير 3-15

سپس تعداد مسافرين را درج و مشخصات آنها را در جدول مربوط وارد کنيد. نوع اتاق و اطلاعات پرواز رفت و برگشت را درج کنيد. (تصوير 3-16)

تصوير 3-16

نکته: تعيين نوع اتاق در صفحه مشخصات اصلي ضروري است.

نکته: اگر تيک ارسال به صندوق را بزنيد، اطلاعات فروش جهت دريافت نقدي به سيستم صندوق ارسال مي شود.

مجموع هزينه اتاقها را در فيلد مربوط درج کنيد تا مبلغ قابل دريافت مشخص شود. در انتها اگر مي خواهيد اطلاعات در سيستم ثبت و واچر نيز چاپ شود، دکمه "ذخيره و چاپ" را بزنيد. اگر مي خواهيد فقط اطلاعات در سيستم ذخيره شود، دکمه "ذخيره" را بزنيد.

پايان